Değişik takıntılarım var benim. Mesela cilasız ahşaptan yapılmış bir şeye asla dokunamam. Tüylerim anında diken diken olur ve dişlerim kamaşır.
Bazı şeylerden ödüm kopar. Bunlardan biri genel anestezi olmak. Şimdiye kadar sadece bir kez yaptırıp kötü bir deneyim yaşamadığım halde ödüm kopuyor.
Önümüzdeki hafta tiroidlerim alınacak. Ameliyatın kendisinden değil de anestezi kısmından korkuyorum yine. Çoğu insana saçma gelecek, biliyorum, ama konuşamayacak kadar çok fakat her şeyi hissedecek kadar az uyuştururlarsa beni gibilerinden saçma sapan düşünceler üşüşüyor zihnimde. Ne yapıp etsem yok olmuyor bu saçmalık.
Sadece bu korkumdan dolayı sezaryenden de ödüm kopmuştu. Mecbur kalınca epiduralli sezaryenden yana kullanmıştım tercihimi. Arkasından çok şiddetli baş ağrısı çekmeme rağmen ikinci doğumda aynı sebepten dolayı  yine epidurali tercih etmiştim.
Bu sefer öyle bir opsiyonum yok ve çok korkuyorum. Herkes bana korkma dese de, takıntı haline getirdim bunu da. Hiç aklımdan çıkmıyor.

Bana dua edin, olur mu?

12 YORUMLAR

  1. Anestezi filmini mi izledin yoksa canım ya? İnanma öylesi şeylere.. dua, dua, dua.. en önemlisi o değil mi zaten.. Ayetel Kürsi mesela her derde deva.. Tam saatini söyle bend e okuyup göndereyim sana inşalalah.. Ben çok inanırım bu duanın boyutuna, kudretine vesselam..

  2. Azracım yanlız değilsin aynı korkudan bende de bolca var sırf bu nedenle hayati tehlikeniz var artık sezeryane geçiyoruz dedikleri halde ağladım olamaz dedim şükür gerek kalmadı. Şimdiden çok geçmiş olsun sen ameliyat sonrasına odaklan arkadaşım korkun hafifler belki.
    Sevgiler Tuten