Dün Fikirdenk‘ in organize ettiği çok güzel bir etkinliğe katıldım. Konu makyaj olup işin içinde Uğur Kıral olunca, koşa koşa gittim. Makyajsız gelin ve kullandığınız ürünleri getirin dediler, biz de öyle yaptık. Makyaj yaptırmadan önce de bir fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedik, ne de olsa bir öncesi-sonrası karşılaştırması yapmak lazım, değil mi?

 

20140205-214856.jpg

 

Uğur önce makyajın temel uygulama tekniklerinden bahsetti. En önemli şey cildi temiz tutmakmış. Sağlıklı, pırıl pırıl bir cilt için bu şartmış. O yüzden asla makyajla uyumayın diyor. Mutlaka silin, bunun için de pahalı ürünler almanıza gerek yok. Evinizde hiçbir şey yoksa, tonikle silin, o da yoksa soda, gül suyu, salatalık suyu da kullanabilirsiniz. Bunları yapın, cildinizin ne kadar düzeldiğine inanamazsınız diyor.

Çok yağlı cildi olmayanlar için ayda birden fazla olmamak şartıyla uygun fiyatlı bir kutu nemlendiricinin tamamını yüzünüze sürüp bir saat bekletin ve pamukla silin dedi. Bu cildimizin ihtiyacı olan nemi sağlıyormuş.

Makyaj yapmadan on beş dakika önce nemlendirici sürüp cildi nemlendirmek gerekiyor. Bunu yapmazsak makyaj maske gibi ve de pul pul görünür. Nemlendirici sürdükten sonra önce corrector ya da concealer ile -varsa cildimizdeki kusurları kapatıyoruz. Sonra cildimize uygun renkte bir fondöteni fırça ile ya da parmaklarla yüzümüze uyguluyoruz. Peki doğru renk fondöteni nasıl bulacağız? Çok basit, yüzümüzden boynumuza doğru bir çizgi çekeceğiz. Yüzde renk farklı dursa da boynumuzla birebir aynı renkmiş gibi duruyorsa doğru rengi buldunuz demektir. Bu arada daha doğal bir görünüm için fondöten yerine BB krem (renkli nemlendirici) de kullanabiliriz.

Yazın makyaj yapmadan yarım saat önce mutlaka güneş koruyucusu sürmemiz gerekiyor. BB kremlerinin bir başka güzelliği, kendiliğinden 15 koruma faktörlü olmaları. Ben günlük makyaj yaparken kesinlikle bu tarz kremleri tercih ediyorum. Ne kadar ince olursa olsun, fondöten bana hep maske gibi geliyor.

Bana ne tarz bir makyaj istediğimi sorunca, gözleri biraz daha iri gösteren varla yok arası bir şey istediğimi söyleyip işi uzmanına bıraktım.

20140205-222021.jpg

20140205-222033.jpg

20140205-222053.jpg

 

Ve işte sonuç, tam istediğim gibi! Hem çok pratik hem de bu yorgun anneyi daha dinç gösteren bir sonuç.

 

20140205-214734.jpg

Uğur’ a bu kadar kadını sabırla dinlediği ve her sorumuza hiç sıkılmadan cevap verdiği için, Fikirdenk’ e bu güzel etkinliği düzenlediği için, BirAtölye‘ ye harika ev sahipliği için tekrar çok teşekkür ederim.

HENÜZ YORUM YOK