Bu cümleyi duyana kadar ne çok aşamadan geçtik aslında. Oğlum Emir doğduğunda çok mutluyduk, her şey harikaydı. Doğum yaptığım hastanenin ameliyathanesinde sağlıklı bir bebişin sesi yankılanınca ben ve bütün ailem çok mutlu olduk. Oranın çocuk doktoru ufaklığı muayene etmiş, ve 3. ile 4. ayak parmaklarının çok hafif yapışık olmaları dışında hiç bir sorun olmadığı mujdesini vermesiyle beraber dünyalar benim olmuştu.

Bu arada Emir’in kafa şekli Defne’ninkine hiç benzemiyordu. Ama hangimizin kafası birbirine benziyor ki? Oğlumunki arkaya doğru biraz daha uzun ve kafasının üstünde de hafif bir sivrilik vardı. İlk başta biraz garip bulduysam da o zamanki sevgili!!! doktorumuz da bir yorum ya da uyarı yapmadığı için bir daha üstünde durmadım. Ölçümleri ve gelişimi hep normaldi. Bu arada sağlık ocağında bir hemşire bana kafatasının garip göründüğünü ve bir beyin cerrahına göstersek iyi olacağını söyledi. Hemen ertesi günü doktorumuzda randevumuz vardı. Gittiğimde hemşirenin söylediklerini söyledim, fakat o her zamanki küstah tavrıyla kahkaha atarak bu Türklerin Amerikan kafaya alışkın olmadığını ve o yüzden saçmaladıklarını söyledi. Bu adama çok güvenmekle hata ettiğimi çok sonra anlayacaktım.

Emir oğlum 6 aylık olunca gözlerinin kaydığını farkettik. Daha doğrusu doğduğundan beri kayıyordu, fakat genelde bütün bebeklerin gözleri ilk birkaç ay kaydığı için onu da önemsemedik. Fakat ne zaman 6 aylık oldu, durum beni rahatsız etmeye başladı ve bir an önce evimize yakın olan bir göz hastanesine götürüp muayene ettirdim. Şu anda adını hatırlayamadığım doktor bize gözlerinin gerçekten kaydığını, fakat çok küçük olduğu için herhangi bir müdahalede bulunamayacağını ve en az 18 aylık olana kadar beklememiz gerektiğini söyledi. O süre zarfında düzelme olma ihtimali yüksek diye eklemeyi de unutmadı.

Aradan 6 ay daha geçti ve hiç düzelme yoktu. Emir artık bir yaşındaydı ve benim bir altı ay daha beklemeye tahammülüm yoktu. Hemen araştırmaya başladım ve bir çok insanın övgüyle bahsettiği bir göz doktoruna götürdüm.

Kendisi neden fark eder etmez getirmediğimi sordu. Hemen getirseymişim çoktan düzeltmiştik durumu diye söyleyince kahroldum. Böylece her gün gözünü kapatmaya başladık. İki yaşına gelmeden de ameliyat olacaktı. Nurmarası sıfır olmasına rağmen her gittiğimizde gözlerinin çok kontolsuz kaydığını ve bu şekilde ameliyat etmenin işe yaramayacağını söyleyip durdu. Bir ilerleme olmayınca özel camlı bir gözlük reçetesi verip en az bir ay boyunca her gün takmamız gerektiğini söyledi.

Bir buçuk yaşına gelen Emir’e gel de taktır o gözlüğü. Kıyamet koptu her seferinde ve takabildiğimiz en uzun süre günde beş dakikayı geçmedi.

Bunun üzerine tekrar göz kapatmaya döndük. Devamlı doktora gitmekten bunalan oğlumda ciddi bir doktor fobisi oluşmaya başladı. Daha kapıdan girmeden ecel terleri döküp deli gibi ağlamaya başladı.

Bu durum yaklaşık bir altı ay daha devam etti. En son iki yaşında gittiğimizde bizi bir nöroloğa göndermek istediğini, çünkü göz kaymasının hala çok kontrolsuz olduğunu söyledi. Tam bir yılın sonunda “Göz ya içe kayar, ya da dışa. Emir’inki bir içe kayıyor, bir dışa, bu normal değil”, diyebilmişti. Bunu bize neden daha önce söylemediğini bilmiyorum, durum baştan beri böyleydi çünkü. Hem biz bütün bunları bilseydik sizde işimiz ne ki?

Küçücük çocuğu ordan oraya sürüklemek zorunda kalarak bir çocuk nöroloğundan randevu aldık. Yaptığı muayenede bize dedi ki, göz üç sebepten kayar: 1)göz numaralıysa- ki Emir’inki baştan beri öyle değildi-2) kaslarda problem varsa-ki Emir çok ama çok güçlü ve bütün gelişimini normal bir şekilde tamamlamış- ve 3) beyin sinirlerinde bir sorun varsa. İlk ikisi mevcut olmadığına göre beyin MR’ı çekmemiz gerekiyordu. Sorun şu ki, Emir asla 45 dakika kıpırdamadan yatmazdı, o yüzden çocuğa narkoz vermek zorunda kaldık. Bu arada içim gidiyor benim ama bütün bunların aysbergin sadece görünen kısmı olduğunu nerden bilecektim..

MR sonucunu alıp hemen nöroloğa koştuk. Orda bize ilk söylediği şey, beyincik sarkması olduğuydu. Bu durum beni aşar, hemen Prof.Dr.Memet Özek’ i görmeniz lazım dedi.
Resmen aptala döndük, her gittiğimiz yer bize farklı bir şey söylüyordu. Daha dönüş yolunda acil randevu aldım. Eve gider gitmez de beyincik sarkması ile ilgili yerli yabancı bir çok sitede araştırma yaptım. Ben ayrı, eşim ayrı, okumadığımız makale kalmadı.

Okudukça boğazım düğümlüyor, paniğe kapılıyordum fakat bu da önemsizmiş aslında.
Ertesi gün Memet Özek’in muayenehanesine gittik. Ben diyeyim 30, siz diyin 40 kişi vardı içeride. Önce yanlış yere gittiğimi sandım. Nereye oturacağımı şaşırarak etrafıma bakmaya başladım. Bir iki tane zihinsel özürlü geç kız, kafası çok büyük bir çocuk, bunun yanında dışarıdan hiç bir şey belli olmayan bir sürü çocuk ve ebeveynleri. İlk düşüncem, bizim burda ne işimiz var? Bizimkisi sadece göz kayması..Randevulu olduğumuz halde üç saat bekledikten sonra Emir’i kucağımıza alıp odaya girdik. Daha kapıdan girer girmez “Çocuğunuzda Skafosefali var, nasıl farketmediniz?” dedi.
Yine bilmediğim bir terim ve yine boğazımda bir düğümle ve titrek bir sesle “o ne demek?” diyebildim. O da anlatmaya başladı.

Emir’in kafatasının üst bölümü anne karnındayken kapanmış. Buna bağlı olarak beyin büyüdükçe sıkıştığı için kafatası öne ve arkaya doğru uzuyormus ve ters kayık görüntüsünü alıyormuş. Gösterdiği şekiller tam da Emir’in kafatasına benziyordu. Beyincik sarkması da o nedenle oluşmuş ama o ikincil sorundu artık. Asıl sorun beynin çok sıkıştığı için ilerde çok büyük sorunlara açabiliyor olmasıydı.

O anda neler hissettiğimi anlatamam…acı, öfke, gözlerimde yaş adamı dinliyorum ama bir yerden sonra koptum. En son doktorlar bunu nasıl anlamadılar bu zamana kadar dedi. Sesi filmlerdeki gibi kafamın içinde yankılanıyordu. Bilmiyorum ki, nasıl anlamadılar? Hesapta en iyi doktorları seçmiştim hep.

Doğar doğmaz anlaşılmalıydı dedi. Hatta parmaklarındaki yapışıklık da bununla alakalıydı. Hemen anlaşıldaydı iki aylıkken çok basit bir ameliyatla kapanan taraf açılıp olay bitecektı. iki yaşında olay çok daha komplike ama imkansız değil dedi.

İçimdeki öfke gittikçe büyüdü. Kalbim göğüs kafesine sığmıyordu, nefes alamıyordum sanki.

Resmen şah mat olmuştum. Adamın karşısında üç yaşındaki bir çocuk gibi oturuyordum. Dediklerini duyuyor fakat bir anlam veremiyordum. Bu tip şeyler hep başkaların başına gelirdi ki..acaba bir yanlışlık olabilir miydi?….

“Beynin sıkışıklık durumuna bakmamız gerekiyor, tomografi çektirip gelin” dedi ve “anne baba olarak çok endişelenmenizi anlıyorum, fakat bunun çaresi var, üzülmeyin” diye ekledi.

Herşeyden bihaber oğlumuzu alıp boynu bükük bir şekilde ordan ayrıldık.

Bunu sindirmek birkaç günümüzü alacaktı…..

Kendimi toplayıp devamını yazacağım en kısa zamanda. Her anlattığımda ve yazdığımda aynı şeyi tekrar tekrar yaşasam da, başka aileler bunu öğrensin, ne olduğunu bilsin istiyorum.

159 YORUMLAR

 1. Off Allahım dermansiz dert verme hele evlatlarimizla hiç sınama bizi.
  Güvenilir,harika,tam da bu denilecek dr yok aslında şans,kader,kısmet var.
  Keşke yasalar daha sert ve adil olsa ,size,bize ,herkese umut tacirliği yapanlar sürünse :-(

 2. Öfkemi bir türlü bastıramıyorum şu an, üzüntümü de öyle. Ama lütfen siz ailesi olarak sakin kalmaya çalışın. Eminim çok zor ama sabır diliyorum. Herşeyin iyiye gideceğini de biliyorum. Yolunuz açık olsun bu konuda umarım durumlar hep olumlu olur sizin için.

 3. Öfkemi bir türlü bastıramıyorum şu an, üzüntümü de öyle. Ama lütfen siz ailesi olarak sakin kalmaya çalışın. Eminim çok zor ama sabır diliyorum. Herşeyin iyiye gideceğini de biliyorum. Yolunuz açık olsun bu konuda umarım durumlar hep olumlu olur sizin için.

 4. çok çok üzüldüm yeni anne olmuş biri olarak, Allah bir an önce şifasını versin inşallah. yazınızı facebookta anneler grubumuz var orada linki paylaştım sorun olmaz umarım, herkes bilinçli olsun. çok teşekkürler yazınız için.

 5. çok çok üzüldüm yeni anne olmuş biri olarak, Allah bir an önce şifasını versin inşallah. yazınızı facebookta anneler grubumuz var orada linki paylaştım sorun olmaz umarım, herkes bilinçli olsun. çok teşekkürler yazınız için.

 6. Azra hanım, neyseki artık güvenli ellerdesiniz ve neyin neden olduğunubilen birini bulabilmişsiniz, dediğiniz gibi beteri de olabilir her kötü durumun. Anneliğin bitmez sınav olduğu günleri yaşıyorsunuz ama diliyorum ki tez zamanda oğlunuzu da sağlığıyla kucağınıza alacaksınız.
  Acil şifalar dilerim.

 7. Azra hanım, neyseki artık güvenli ellerdesiniz ve neyin neden olduğunubilen birini bulabilmişsiniz, dediğiniz gibi beteri de olabilir her kötü durumun. Anneliğin bitmez sınav olduğu günleri yaşıyorsunuz ama diliyorum ki tez zamanda oğlunuzu da sağlığıyla kucağınıza alacaksınız.
  Acil şifalar dilerim.

 8. Azra hanım, çok çok geçmiş olsun Emire. En kısa zamanda sağlığına kavuşacak inşallah. Anne olduktan sonra insan tüm çocukları kendi çocuğu gibi görmeye başlıyor. İnanın kendi çocuğum gibi üzüldüm. Ama çok şükür tedavisi mümkün olan bir hastalık ve Emir bunu atlatacak kolayca. İnşallah büyüdü, okula başladı, şu üniversiteyi kazandı yazılarınızı da okuyacağız.

 9. Gozlerim dolu dolu okudum. Benim de 1 yasinda bir oglum var ve inanin kendi cocugumun başına gelmis gibi cok uzuldum. Tum dualarim sizinle. En kisa surede sağlığına kavusmasini diliyorum Allahtan.. Nolur cok yipratmayin kendinizi destek olabilmek icin güce ihtiyaciniz var. Bunun hayatinizda kotu bir ani olarak kalmasi dilegiyle. Acil sifalar diliyorum.

 10. Canım benim, aklıma ilk Özge'nin de kızının durumunu sağlık ocağındaki hemşirenin farketmesi geldi. Olay kıyaslanamaz tabii ama bu kadar paralar dökülen bu doktorlar neden işini yapmaz? Delirmemek işten değil.
  Burda kilit cümle; tedavisi mümkün. Emircim çok güçlü çok sağlıklı bir çocuk (yerim ben onun dombili kollarını!)Herşey hallolacak, hepimiz burdayız Azra'cım.

 11. Çok geç kaldığınızı düşünmeyin, son doktorunuz hemen farkettiğine göre çözümü konusunda da aynı şekilde hemen yardımcı olacaktır. Daha geç olmadan ulaşmışsınız. İlgiili bir annesiniz, insan hastalıkları ilk duyduğunda çok korkuyor ama çözülecektir. Sakın üzülmeyin..

 12. Nasıl öfkelendiğimi anlatmaya kelimeler yetmez sanırım. Ya da ben bulup çıkaramıyorum! Çok çok üzgünüm. Dilerim Emir çok kısa süre içinde tedavi olur. Allah hep iyi ve ehil insanlarla karşılaştırsın. Size güç ve sabır diliyorum Azra. İyi dileklerim sizinle.

 13. Nasıl öfkelendiğimi anlatmaya kelimeler yetmez sanırım. Ya da ben bulup çıkaramıyorum! Çok çok üzgünüm. Dilerim Emir çok kısa süre içinde tedavi olur. Allah hep iyi ve ehil insanlarla karşılaştırsın. Size güç ve sabır diliyorum Azra. İyi dileklerim sizinle.

 14. Öyle zor sınavlardan geçiyoruz ki ebeveynler olarak. Çocuğunun fazla üzerine titresen, paranoya diyorlar, doktorlara inanıp güveneyim desen, bu sefer binlerce soru kafada dönüp duruyor..

  Allah yardımcınız olsun, yine de buna da şükür, devasız dert değil. Daha da geç kalınabilirdi… Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

 15. blogunuzu takip ediyordum ama hiç böyle bir durum sezmemiştim ben de. yaşadığınız şoku tahmin edebiliyorum ama çaresiz bir dert değilmiş Allah'a şükür. İnanıyorum ki bunu atlatacak ve daha nice paylaşımlarını okuyacağız Emir'in

 16. çok geçmiş olsun..
  Benim şuan ne aşamadasınız?? benim arkadaşımın oğlunda erken bıngıldak kapanması sonucu aynı durum gelişmeye başladı 1,5 yaşında hemen erken teşhis ile kapanan bıngıldağı ameliyatla açtılar..Onlarda Cerrahpaşada yaptırdılar ama doktorum adını bilmiyorum..ama dedikleri gibi tedavisi mümkün üzülmeyin..şimdi sapasağlam arkadaşımın oğlu beyin gelişimi de gayet iyi ilkokula gidiyor..
  tekrar geçmiş olsun..

 17. Bizimki de orda olacak ve ayni sekilde odeme yapilacak. Tutar yuksek gibi gorunse de yaptigi islem icin az bile bence. Hayat kurtariyor sonucta.
  Dogumsal bir kusur oldugu icin sigorta kapsamiyor. Yapacak bir sey yok.
  İlginiz icin cok tesekkurler

 18. Azra Hanım,

  Yazıyı okurken ilk beyin kelimesinin geçtiği yerde Mehmet Özek'e götürmeliler dedim. Sonunda ismi görünce rahatladım. Yeğenim anne karnında hidrosefali ile doğdu. Denizli'deki beyin cerrahları hiç birşeyi yok bir yaşına kadar kapanır dediler. En ünlü çocuk doktarları dahil herkese götürdük. En son gittiğimiz ünlü bir hastanenin beyin cerrahi siz Mehmet Özek'e götürün dedi. Ama bu arada 3 ay geçmiş sol kolda hareket azalması çoktan başlamış. (Bizimkisi kafatasının büyümediği, suyun beyini eriterek kendine yer açtığı bir türdü. Kafatası yapısı değişmediği için doktorlar bize devamlı birşeyi yok diyorlardı) Mehmet Özek 10 dk.ya hasta olan bir doktor. Muayene sonrası kol kaybı başlamış hemen ameliyat olmalı dediğinde kardeşi olduğu yerde kaldı ve hıçkıra hıçkıra ağladı. Mehmet Bey şunu söyledi “Neden ağlıyorsun, ameliyat olacak yani çözümü var. Ya olmasaydı” Niye yazdım… Dediniz ya herkes bilsin… Bilin ki çözümü var. Zamanla herşey yerine oturuyor…Çocuğunuza biraz daha hassas davranıyorsunuz o kadar (Bunu fark ettiklerinde çok iyi kullanıyorlar şimdiden uyarayım :) ) Bizim ki gelecek hafta 5 yaşını kutluyor. İlk önce her ay kontrole, daha sonra senede bir kontrole, Şimdi kontrole çağıran yok:) Bu bizim başamızdan geçenler…Olumlu şeyler okuyun istedim.

 19. Azra Hanım,

  Yazıyı okurken ilk beyin kelimesinin geçtiği yerde Mehmet Özek'e götürmeliler dedim. Sonunda ismi görünce rahatladım. Yeğenim anne karnında hidrosefali ile doğdu. Denizli'deki beyin cerrahları hiç birşeyi yok bir yaşına kadar kapanır dediler. En ünlü çocuk doktarları dahil herkese götürdük. En son gittiğimiz ünlü bir hastanenin beyin cerrahi siz Mehmet Özek'e götürün dedi. Ama bu arada 3 ay geçmiş sol kolda hareket azalması çoktan başlamış. (Bizimkisi kafatasının büyümediği, suyun beyini eriterek kendine yer açtığı bir türdü. Kafatası yapısı değişmediği için doktorlar bize devamlı birşeyi yok diyorlardı) Mehmet Özek 10 dk.ya hasta olan bir doktor. Muayene sonrası kol kaybı başlamış hemen ameliyat olmalı dediğinde kardeşi olduğu yerde kaldı ve hıçkıra hıçkıra ağladı. Mehmet Bey şunu söyledi “Neden ağlıyorsun, ameliyat olacak yani çözümü var. Ya olmasaydı” Niye yazdım… Dediniz ya herkes bilsin… Bilin ki çözümü var. Zamanla herşey yerine oturuyor…Çocuğunuza biraz daha hassas davranıyorsunuz o kadar (Bunu fark ettiklerinde çok iyi kullanıyorlar şimdiden uyarayım :) ) Bizim ki gelecek hafta 5 yaşını kutluyor. İlk önce her ay kontrole, daha sonra senede bir kontrole, Şimdi kontrole çağıran yok:) Bu bizim başamızdan geçenler…Olumlu şeyler okuyun istedim.

 20. Tek zorlayacak şey galiba parası olacaktır Azra Hanım. Bizim zamanımızda ameliyatları Kozyatağı Acıbadem de yapıyordu. Hastane ve doktor parası oldukça yüklü idi. Sonuçta onlara her şey feda ama sadece hazırlıklı olun istedim. Bizi kimsa uyarmamıştı. Hastane kredi kartı ile işlem yapıyor. Doktor beyinkini de asistanına ödeme yapmıştık ameliyat öncesi. Sigorta nasıl işliyor onu bilmiyorum. Bunu yayınlamayabilirsiniz ben sadece bilin istedim…

 21. Tek zorlayacak şey galiba parası olacaktır Azra Hanım. Bizim zamanımızda ameliyatları Kozyatağı Acıbadem de yapıyordu. Hastane ve doktor parası oldukça yüklü idi. Sonuçta onlara her şey feda ama sadece hazırlıklı olun istedim. Bizi kimsa uyarmamıştı. Hastane kredi kartı ile işlem yapıyor. Doktor beyinkini de asistanına ödeme yapmıştık ameliyat öncesi. Sigorta nasıl işliyor onu bilmiyorum. Bunu yayınlamayabilirsiniz ben sadece bilin istedim…

 22. Bir kez bile alanan nefes paha biçilemez… Güzel haberlerinizi bekliyoruz… Oğlanı ayaklarından ve ellerinden öpüyoruz(Bebekleri ve çocukları yanaktan öpmek yasak :) ) Az bir ünite de olsa kana da ihtiyaç olabilir isterseniz şimdiden (erkek) kan verecek birini bulun derim. Bizden (az miktardı). Unutmayacağım şeylerden biri de bu… O an o sıkıntıyla basit bir işlem bile dağ olarak karşınıza çıkıyor.Şimdiden çok ama çok geçmiş olsun. Yapılacak bir şey olursa sitenizden çekinmeden bizlere duyurun,isteyin…Yardımcı olacak çok kişi bulacaksınız karşınızda :)

 23. Tekrar geçmişler olsun Azra Hanım, nefesimi tuttum okurken, abondane oldum inanın idrak edemedim bir süre, sabah okudum twitter'da görünce, şimdi yine okudum..

  Yalnız mazur görün, ben sanki sabah burda göz doktorunun da adını görmüştüm, yanlış mı hatırlıyorum..??

  Ufacık bir hastalığında anne yüreği pırpıp hiç inmiyor sıkıntısı aşağıya ki, siz şimdi nasıl bir yürek çarpıntısı ile yaşıyorsunuz tahmin edemiyorum.

  amaa ama, şükür ki teşhis konmuş ve dermanı da var.

  Allah kimsyee dermansız dertler vermesn.
  Emir bu dertten kurtulacak ve her zamanki gibi süper olacak inşallah.

  dualarımız sizinle.
  Sevgiler.

 24. Çok geçmiş olsun. O kadar güvenip ağızlarının içine baktığımız doktorlarımız nasıl da yanıltabiliyorlar bizi. Allah doğru insanları yolumuza çıkarsın hep. Dilerim Emir kolaycacık atlatır bu ameliyatı, herşey geçer gider biter, sadece bir anı olarak kalır.

 25. Azra hn, boğazım düğümlendi okudukça, Allah kimseyi çocuğu ile terbiye etmesin ve hep iyi insanlarla karşılaştırsın evlatlarımızı ve bizleri… Biz anne baba olunca her şeyi bilemediğimiz için zaten çocukları doktorlara götürüp en iyi şekilde büyüsünler, doğru yoldan ilerleyelim istiyoruz. Dr!! denen kişilere güvenemeyeceksek vay halimize!!!! Siz güçlü bir annesiniz ve eminim Emir bunlarında üstesinden gelecek ve ilerde zor günlerdi deyip geçeceğiniz anılar olacak. Sizi, Emir'i ve kızımın adaşı Defne'yi öpüyorum. Yorum yazmak çok adetim değildir, hatam olduysa affedin. Sevgiler Aslıhan Balkan

 26. ne diyceğimi napacağımı şaşrdım okurken snrilerim bozuldu :(( işyerind eolmasam zaten zırlardım :(
  allah yardımcınız olsun allahım inşallah çabucak düzelir herşey ve asla asla izi mizi kalmaz bunların uçar gider..neşeyle büyür neşeyle büyütürsünüz umarım.. :(
  ne diycemi bilmiyorum…allah sizden sabrı esirgemesin..

 27. Sevgili Azra, bizlerle bu bilgiyi paylaşabildiğin için çok teşekkürler öncelikle. İlk kez duydum ben de… Emir'e ve sizlere sabır ve güç diliyorum. Sevgi ve inançla eminim kısa sürede üstesinden geleceksiniz. Ve neyse ki daha geç olmadan açığa kavuşmuş… Acil şifalar diliyorum.

 28. Ben de oncelıkle sıze, boyle bır yazıyı paylaştıgınız ıcın tsk etmek ıstıyorum. Ve bu yazınız belkı bır baska anneye ERKEN TANI da bır doktordan daha cok faydalı olacaktır.
  Yazınızı okurken ıçim acıdı, kalbim sıkıştı. Bır anne olarak sızın yerınıze kendımı koydum. Allahım en kısa zamanda acıl şifa versın, Tum annelerı yavrularına yavruları da annelerıne bağışlasın. Alllahım sıze güç versın, inş bır an önce çözüme kavuşursunuz.Guzel haberlerınızı duymak ümidiile.

 29. inan ki içim burularak okudum ve tüm süreci sanki yaşadım… Allah acil şifa versin demek bile şu an yaşadığın sıkıntı için o kadar az kalıyor ki… Ne desem, ne söylesem biliyorum ki kifayesiz. Ama sabırlı ol güzel anne. Eminim ki çekilen tüm sıkıntıların güzel bir sonucu olacak. Hani neyi düşünürsek onu yaşarmışız ya sen de hep güzel düşün zira ben Emir için hep iyi düşüneceğim. Doktor olmak 6 sene o en ağır, en kalın kitapları okuyup üzerine devletin dayattığı TUS sınavını geçmekle olmuyor maalesef… O beyaz önlük kimseyi devleştirmiyor. En doğru teşhisle olası bir faciayı önlediysen ve küçücük bir yüreği pırıl pırıl gözlerle çarptırabiliyorsan devsin ancak. Ne olur kalbini ferah tut, eşinle ellerinizi sımsıkı kenetleyin en büyük sevgiyle Emirinizin karşısında güçlü ve inançlı durun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah'a emanet olun…

 30. Azracım çok geçiş olsun , benim bir arkadaşımın da başına geldi ,hatta Antalyada doktor olmadığı için istanbulda Acıbadem hastanesinde oldu oğlu ameliyatı , yanılmıyorsam 10 aylıktı , hiç üzülme sen kalbini ferah tut, herşey çok güzel olacak istersen arkadaşımın doktorunun ismini de öğrenebilirim.Tekrar tekrar geçmiş olsun

 31. Ya inanamıyorum gerçekten. İmkanlar içinde imkansızlık yaratmalarına, sanki herşeyden bir habersiz durumuna düşürmelerine, çocuğa yapılan bu eziyete, hiç birine inanamıyorum ama içinizi ferah tutun allahtan tedavisi olan bir aşamada farkedilmiş. Çok çok geçmiş olsun, her zaman yanınızdayım…

 32. Geçmiş olsun… 28 haftalık doğan cp tanısı konmuş oğlumu götürmediğim doktor kalmadı hepsi çok küçük olduğu için normal bütün bu gerilik dedi. 8. Doktor nasıl anlaşılmaz kapıdan girdiğinizde bile cp olduğunu anladım dedi…
  O kadar iyi anlıyorumki seni. Hiç bişiden haberimiz olmasa neyse cahillime denk geldi der geçersin ama böylesi ……

 33. Azra hn.merhaba yazdıklarınızı gözyaşları içinde okudum.O kadar çok benzer şeyler yaşamışız ki inanamadım.Oğlum Çınarı Mayıs 2013 de trigonosefali teşhisiyle Prof.Memet Özek ameliyat etti . Çınarın kafa yapısındaki farklılığı sizdeki gibi sağlık ocağındaki hemşire anladı. Bir de kızım var ismi Defne :) Işyerinden arkadaşım beni yönlendirmemiş olsaydı biz de sizin yaşadığınız süreci yaşayacaktık sanırım. Algıda seçicilik mi bilemiyorum ama son dönemlerde bu durumun arttığını düşünüyorum.Ben sonraki yorumlarınızı okuyamadım . Zaman bulunca tekrar bakacağım, yazdıklarınızdan ameliyat olduğu sonucunu çıkardım,Emir ve Defne’ye sevgiler ve sağlıklı uzun yıllar diliyorum…