Bu aralar yine çok fena taktım bu konuya. Gördükçe, okudukça kanım donuyor, tüylerim kalkıyor, midem bulanıyor, içim acıyor..Avrupa birliğine katılmak isteyen bir ülke olarak bu konu hala kanayan yara olmaya devam ediyor.
Bizim çocuklarımız bebekliklerini, çocukluklarını yaşayabilecek kadar şanslıyken, başka yerlerdeki küçücük kuzular kadın ve anne olmak zorunda kalıyorlar. Kimisi fakirlikten, kimisi berdel denen illetten, kimisi de sadece töreden dolayı çocuk yaşta evlendiriliyor, hem de çoğu zaman babaları , hatta dedeleri olabilecek yaştaki insanlarla. Bunları karısı olarak kabul edenlere de ne kadar insan denebilirse tabi..
Bu aralar televizyonda yine kızlarımızı erken yaşta evlendirmeyelim, okutalım diye reklamlar dönüyor ama bu hiç yeterli değil.
Bu millet çocuğunu canı değil de malı gibi gördüğü müddetçe malesef hiçbir şey değişmeyecek. Saçmasapan konularla gündemi meşgul eden yayın organları bu konuyla daha fazla ilgilenseler belki bazı şeyler değişir. Özellikle ünlüler de daha çok gündeme getirmeli ya da diziler işlemeli bu konuyu. Bunun insanlık dışı hatta sapıkça bir olay olduğunu herkes idrak etmeli.
Bunun için ne yapmalı, nasıl yapmalı??


Bu vahşete bir son vermeli!


-Defne’nin dehşet içinde olan annesi-

6 YORUMLAR