Evet, yeniden hamileyim ve duygularım karmakarışık. İkinci çocuğu sevgili kocacığımla hep istedik ama şimdi başıma gelince birçok duyguyu  birarada yaşıyorum. Sevinç, korku, heyecan , panik…
Hem Defne ‘me kardeş geliyor diye mutluyum, hem de ben arası sadece iki yaş olacak olan  iki çocukla ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum. Defne zaten aşırı hareketli bir çocuk ve beni bütün gün meşgul ediyor. Mini minnacık bir bebeğe nasıl vakit ayırabileceğim?


Öteki yandan da arası bu kadar az olan çocuklara sahip başka bir sürü anne var ve bir şekilde üstesinden geliyorlar ama yine de korkuyorum.


Defne ‘nin aşırı ilgiye ihtiyacı sayesinde bu bebeği hiç düşünecek vaktim olmuyor aslında. Sadece eş dost sorduğunda aklıma geliyor ve ” iyidir heralde” diye düşünüyorum ama karnım belirginleştikçe daha çok aklıma gelecektir mutlaka. Şu anda resmen arada kaynıyor garibim. 


Şu anda yepyeni bir maceraya yelken açtım ve başıma gelecekleri hem merakla hem de biraz korkuyla bekliyorum..


-Defne’ nin annesi ben, hem anne , hem tasarımcı, hem de yeniden hamile!

14 YORUMLAR

  1. inş iki haftalık hamileyim ve şimdiden iki çocuklu bir anne olma korkusu düştü ama yinede çok heyecanlıyım zeynep meleğime hayat arkadaşı geliyor içimde tekrar bir canlı düşündükce içim kıpır kıpır inş sağ sağlim gelir ve mutluluğumuza çok çok seviçn daha katar görüşmek üzere:)

  2. inş iki haftalık hamileyim ve şimdiden iki çocuklu bir anne olma korkusu düştü ama yinede çok heyecanlıyım zeynep meleğime hayat arkadaşı geliyor içimde tekrar bir canlı düşündükce içim kıpır kıpır inş sağ sağlim gelir ve mutluluğumuza çok çok seviçn daha katar görüşmek üzere:)