Önümüzdeki hafta malum, 23 Nisan haftası. Bu da ne demek? Çocuklar evde :) O zaman hemen güzel aktiviteleri araştırmak gerek. Benim önerebileceğim güzel ve bilgilendirici bir aktivite var. Optimum AVM 18-26 Nisan arasında Dino Dig adında interaktif bir sergi hazırlamış. Biz bugün hemen gittik ve inanılmaz eğlendik.

Aktivite alanına gittiğimizde bizi Dinzor uzmanı abiler ve ablalar karşıladı. Dinozorlar hakkında bırak çocukları, benim de bilmediğim şeyler anlattılar. Mesela etobur ve otobur dinozorları ayırmak çok kolaymış. Etobur olanlar iki ayak üzerinde dururmuş, otobur olanlar ise dört ayak üzerinde. Daha bir sürü bilgi verdiler, ama hepsini yazmam, gidince öğrenirsiniz :)

Kazı alanında ise çocuklara eldiven, galoş, özel bir gözlük ve kıyafet vererek hepsini küçük birer “paleontolog” a dönüştürdüler. Rehber profesörler eşliğinde özel kazı aletleriyle milyonlarca yıllık fosilleri gün ışığına çıkarmaya çalışırken hepsi birbirinden şekerdi.

DSC_0003

DSC_0041

 

 

Kazı bittikten sonra çocuklara dinozorlarla ilgili bir belgesel izletiyorlar.

DSC_0051

Dino Dig 18-26 Nisan tarihlerinde 11.00-19.00 arası İstanbul ve Adana Optimum’larda açık olacak ve 5 yaş üstü bütün çocuklara ücretsiz bir sergi. Sadece hareket eden dinozorlara binmek için 50 TL ve üstü alışveriş fişi getirmeniz gerekiyor.

Sergide büyükler de unutulmamış, dev Allosaurus iskeleti, dinozor fosilleri, dinozor ayak izi ve dinozor kuluçkasını biz büyükler de ilgiyle inceledik. 

Bu aktiviteye mutlaka katılın, çocuklarınız çok eğlenecek :)

HENÜZ YORUM YOK