Emir oğlum,                                                          üç gün önce 15 aylık oldun. Nasıl olduğunu anlayamadan doğdun, oturdun, emekledin ve doğum gününden birkaç gün sonra da yürüdün. Birinci yaş doğum günü gerçekten bir dönüm noktasıdır. Birden bebeklikten küçük çocukluğa adım attın. Biz de ne olduğunu anlamadan konuşup hareketlerinle ne istediğini anlatmaya başladın. 15 aylıksın ve anne, baba, anneanne, gel gel, al al, mama, m.e.m.e’ den sonra bugün ilk defa Defne’yi  “Niknaaa, Niknaaa” diye çağırdın. Babanla öyle şaşırdık ki..Birbirimize bakıp gülüştük. Sen evin küçüğü olduğun için nasıl bu kadar çabuk büyüdüğüne inanamadık.

Artık karakterin de iyice oturmaya başladı. Bir kere çok güler yüzlüsün. Hemen kahkaha atmaya hazırsın ama biri seni sinirlendirirse dünyanın en sert erkeği oluyorsun. Bas bas bağırmanın yanında yumruğunu son hız yere vuruyorsun ve şimdilik! en komiği, küsüyorsun. Mesela bana kızdıysan asla yanıma gelmiyorsun, seni kucağıma almaya çalışsam bile kıyameti koparıp beni itiyorsun ve yüzüme bile bakmıyorsun. Ama Allah’tan bu uzun sürmüyor. Hemencecik unutup yanıma geliyorsun ve o güzel kafanı boynuma gömüp gönlümü alıyorsun. Bu arada babaya da feci aşıksın ama sanki bana biraz daha fazla :) Eh, bu kadar ayrıcalığımız olsun, değil mi ama.                                                                                                                                                                                        
                                                                                                                                Çoğu zaman kavga etseniz de sizi Defne ile beraber oynarken seyretmek dünyanın en güzel, en zevkli işi. Sizi böyle görünce, iyi ki geldiniz aramıza, iyi ki bizi anne baba yaptınız diye düşünüyorum.

Her ne kadar bazen zorlansam da artık işler epey daha kolay. Hem bu resim bütün duygularımı ifade etmiyor mu sizce?
Allah her isteyene gönlüne göre aile olmayı nasip etsin diyorum. Amin.

HENÜZ YORUM YOK