Minik oğlum..

Bak sen de büyüdün, 5 yaşındasın. O kadar çok şey sığdırdık ki şu beş seneye, bazen ben bile inanamıyorum..

Bana anneliği tekrar yaşatan evimizin küçüğü, neşe kaynağımız. Öyle güzel hayal kuruyorsun ki, iç dünyanın ne kadar renkli olduğunu her gün bana tekrar tekrar gösteriyorsun. Bunu gördükçe nasıl mutlu olduğumu anlatamam. Senin gibi güzel hayal kurabilen insanlar hayatta daha mutlu oluyorlar bence. Büyüdüğünde de hayallerinin peşinden koşup çok mutlu olmanı dilerim. Bunun için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız can oğlum. Hem senin için, hem de ablan için.

Çok sevgi dolusun, hiç kıyamıyorsun. Biri senin canını acıttığında bile sen onun canını acıtmak istemiyorsun, olmaz, canı acır diyorsun.. Bu merhametin ömür boyu seninle olsun oğlum. Özellikle kızlara karşı çok anlayışlı, kibar ol. Bak, dünya tatlısı bir ablan var. Bir kardeş olarak ona nasıl davranılmasını istiyorsan, sen de hayatına giren bütün kadınlara o şekilde davran güzel oğlum. Hiçbir zaman unutma ki, onlar da birinin kardeşi, ablası, kızı..

Hani bana beni ne kadar çok sevdiğini söylüyorsun ya gözlerinin içi gülerek..Hayatına giren kadına da onu sık sık söyle. O iki kelime var ya, içten söylendiği vakit öyle kıymetli ki, yerini hiçbir şey tutamaz.

Ben aslında öyle çok fazla sarılan, öpüşüp koklaşan biri değildim, fakat sen bana sevgini öyle güzel gösteriyorusun ki, sana sarılmaya doyamıyorum.

Hep böyle güzel sev oğlum, herkesi, bütün canlıları..Bu özelliğini hiçbir zaman kaybetme. Çünkü her ne olursa olsun, dünyayı sevgi kurtaracak.

İyi ki doğdun minik oğlum, iyi ki bizi seçtin. Dünya seninle çok daha güzel bir yer. Hep beraber nice sağlıklı, mutlu, rengarenk yıllarımız olsun!

 

HENÜZ YORUM YOK