Çocuğuna tuvalet eğitimi vermiş, ya da şu anda vermekte olanlar bilir, evde nispeten daha rahat ediyor anneler. Çişi ya da kakası gelir gelmez hoop hemen tuvalete oturt, önceden silmekle uğraşmıyorsun ne de olsa. Peki ya dışarıda ne yapıyorsunuz sevgili anneler?

Kimisi bazı tuvaletlerde bulunan (daha doğrusu genelde bitmiş olan) klozet örtülerini serip çocuğu üzerine oturtuyor. O örtüler o kadar ince ve kaygan ki, tam yerleştiriyorsun, çocuğu oturturken hepsi kayıp ya klozete, ya da yere düşüyor. Bir çığlıkla çocuğu son anda tekrar havaya kaldırıp başa sarıyorsun. O sırada eğitimde olan çocuk tuvaletini hala tutabiliyorsa şanslısın bu arada.

O örtüler yoksa mecbur tuvalet kağıdından kalınca bir tabaka hazırlayıp yukarıdaki işleme benzer bir işkence çekiyorsun. Velhasıl kelam o tuvaletten her seferinde kan ter içinde çıkıyorsun.

Ben bunlarla uğraşmamak için üç yıldır Amerika’ dan Potty Topper diye harika bir ürün taşıyorum. Türkiye’ de neden üretilmediğini anlamadığım, çok basit ve de çok kullanışlı bir klozet örtüsü.

Bu ürünün en güzel tarafı alttan yapışkanlı olması. On saniyede yapıştırıyorsun kullanacağın tuvalete ve hiç düşünmeden oturt çocuğu. Kesinlikle kaymıyor. Kağıdın kendisi bayağı kalın, yumuşak bir örtünün üzerinde oturuyormuş gibi bir his veriyor. Islaklık ve bakteri geçirmeyen bariyeri olması da artı puan.

Ben çantamdan eksik etmiyorum. Tuvalet eğitimini çoktan geride bıraktık ama bununla hala çok rahat ediyoruz.

Allah rızası için bir şirket bu ürünü Türkiye’ de üretsin de hem ben taşımaktan kurtulayım, hem de bunca anne rahat etsin.

HENÜZ YORUM YOK