545877

Bir önceki yazımda demiştim ya, bence bebekler annenin soyadını almalı diye, şimdi arttırıyorum: Bence bebekler annenin kütüğüne geçmeli! Kesin ve net!

Sen hamile kaldığın andan itibaren deli gibi her şeye dikkat et, aman bebeğime zararlı bir şey gitmesin, yok klasik müzik dinleyeyim akıllı olsun. Hiç olmadığı kadar organik beslen, miden deli gibi bulansa da, hatta hamilelik boyunca sürekli kussan da gıkını çıkarma vs vs. Bu arada herifler ne yapıyor? Canları istediği şeyleri yapmaya ve yemeye devam ediyorlar. Hem de hiç gözünün yaşına bakmadan.

Anne içindeki bezelyeye bile sırıksıklam aşık olurken, baba bebek 6 aylık olup ele gelince baba olduğunu fark ediyor.

Anne deli gibi aç olsa da önce çocuklarını (evet ikisini, hatta üçünü birden) yedirirken, baba efendi kendi karnını doyurmakla meşguldur.

Anne gece gündüz çocuğa bakmaktan Zombie’ ye dönüştüğü halde, baba yatağında fosur fosur 7. rüyasını görüyordur. Hatta baĞzı babalar “öf sustur şunu, kafam şişti” diye artistlik bile yapabiliyorlar.

“Ay çocuğumun  ince/kalın motor gelişimi gelişsin” diye anneler çocuklarıyla kusana kadar aktivite yapmaya çalışırken, babanın en sevdiği aktivite çocuğun eline Ipad sıkıştırmaktır.

Bunun gibi daha yüzlerce örnek var.

Şimdi biri bana açıklasın, her bir şeyi anne yapıyorsa, çocuk neden babanın soyadını alıyor, hatta nüfusuna geçiyor?

Sizce de  büyük haksızlık değil mi?

Not: Baştan söyleyeyim, lafım tüm babalara, kişisel olarak kimseyi kastetmedim :)

HENÜZ YORUM YOK