IMG_1549.JPG

 

Yarın Cumhuriyet Bayramı, hepimiz için önemli bir gün. Yarın tatil olduğu için çocukların okulunda bugünden kutlama yapılacak.
Bu özel günde çocukları kırmızı beyaz giydirip okula göndermemiz istendi. Emir’in bin tane kırmızı kıyafeti olduğu için onunkini seçmemiz hiç zor olmadı. Ama Defne’nin kırmızı hiç bir şeyi yokmuş. Sadece pembe ve mavi giyerse öyle olur tabi!
Yarın için kırmızı bir şey alsam bir daha giymeyecek, biliyorum. Ben de düz beyaz tişörtüne Türk bayrağı çizmeye karar verdim. Altına beyaz ince çorap ve beyaz şort giydirdik mi işlem tamam. İkna edebilirsem üstüne Emir’in kırmızı hırkasını da giyer, öyle gider.

Bu tişörtü yapmak çok kolay, tek ihtiyacınız beyaz bir tişört, kırmızı ve siyah kumaş boyası ve bir fırça.IMG_1547.JPG

Boya yapmakla çok haşır neşir değilseniz, kalem şeklinde olanları tercih edebilirsiniz. Defne çok sevdiği için ben parıltılı bir kırmızı kullandım.

Çiziminiz iyi değilse üzülmeyin, beyaz tişörtler genelde çok incedir. A4′ e bastırdığınız bayrak desenini içine sokun ve siyah kalemle gordüğünüz bayrağın ana hatlarını çizin. En zor kısmı bu. Sonra kırmızı boyayla bayrağı boyayın. IMG_1548.JPGDefne kalp sevdiği için biz bayrak yerine ay yıldızlı kalp çizmeyi tercih ettik. Bayrakla beraber Atatürk resmi de istedi ama imzası kalbin yanında çok şık durur diye böyle yaptım. Umarım görünce arıza çıkarmaz :)

En son çerçevesini tekrar siyah kalemle belirginleştirin ve birkaç saat kurumaya bırakın.
İyice kuruyunca tersten ütüleyin ki boya iyice sabitlensin.

İşte bu kadar :)

Hepimizin Cumhuriyet Bayramı şimdiden kutlu olsun.

HENÜZ YORUM YOK