20130715-140030.jpg

Okullar kapandığından beri çocukları eğlendirmek için her gün farklı bir şey yapmaya çalışıyoruz.  Benimkiler su kuşu olduğu için hem denize girebilecekleri, hem de bol bol kumda oynayabildikleri bir yer  olsun dedik ve Kilyos’ a gittik. Başta korkmadım değil, çünkü iki anne ve dört çocuk yola çıktık. Çocukların  en büyüğünün dört buçuk, en küçüğün de beş aylık olduğunu düşünürsek bayağı cesur olduğumuzu  düşündüm bir an.

Kilyos’ta bir sürü beach var. Birlikte gittiğim arkadaşım Çiğdem bunlardan birine aylık üye olduğu için  hepsine bakmak zorunda kalmadık ve direkt oraya geçtik.

20130715-140053.jpg

Daha önce Kilyos’ ta başka bir iki beach’ e gitmiştim ama oralar daha çok gençlere veya çocuğu olmayanlara göre yerlerdi. Burası ise kum alanı çok geniş, çocukların gönlünce koşturabilecekleri bir yerdi. İçeri girerken çanta kontrolü yapılıyor, yiyecek içecek sokmak yasak. Fakat içeride -biraz kazık olmakla beraber- her şey var. Bizim yanımızda sadece çocuklar için salatalık – havuç vardı ve buna bir şey demediler.

Servis de çok yavaş ama bu gittiğim diğer beachlerde de öyleydi.

20130715-140111.jpg

Gider gitmez büyükler kolluklarını taktığı gibi denize koştu. Buranın en büyük avantajı, deniz birdenbire  derinleşmiyor. Bizimkiler deli gibi zıplayıp oynadılar, resmen sudan çıkmak bilmediler. En küçük günün  büyük bölümünü uyuyarak geçirdi.

20130715-140143.jpg

Emir’ in de bana yapışık olması ilk defa işime yaradı. Bütün gün  kovasıyla su taşıyıp gitti geldi fazla uzaklaşmadan. Düşündüğümden çok daha rahat ettik, hatta öyle güze yoruldular ki, eve gider gitmez uyuyup deliksiz bir uyku çektiler.

Beğenmediğim tek bir şey oldu aslında, onu da belirtmeden geçemeyeceğim. Çocukları orda yıkayıp eve tertemiz gitmeyi planlamıştık, fakat duşlarda sıcak su yoktu. Hatırı sayılır bir giriş ücreti alıp sıcak su olmaması kabul edilebilir bir şey değil bence.

Onun dışında kesinlikle tavsiye edeceğim bir yer. Hem temiz, hem İstanbul’ a çok yakın, hem de eğlenceli.

HENÜZ YORUM YOK