Daha önce yazmıştım, geçtiğimiz Kasım’da yeğenim Eda’nın apandisiti patlamış, acil ameliyata alınmıştı. Ameliyattan sonra bir süre her şey yolunda gibi görünse de yaklaşık iki ay sonra tekrar ateşlenip karın bölgesinde şikayetiyle hastaneye yatırılmış, batına kadar oluşan iltihap nedeniyle tekrar ameliyat olmuştu. Bu sefer sadece diren takılıp iltihabın akıtılması denenmişti. Bağırsakları çok inceldiği için doktor büyük ameliyattan kesinlikle kaçınmaya çalıştı. Başarılı da oldu. Bir kaç günde toparlanan Edoşum eski hayatına dönmüş, biz de rahat bir nefes almıştık. Bu arada bir sürü arayan soran oldu, ama bir türlü “tamam, artık çok iyi, geçti gitti ” diyemedik.  Bu arada yine bir buçuk ay geçti ve Emir’in doğum günü geldi çattı. Aile arasında küçük bir parti şeklinde kutlamaya karar verdik. İlk doğum günü olduğu için dışarıda kutlamak zaten seçenek bile değildi, kalabalık olsun da istemedim. Annemler de yurt dışında olduğu için kardeşimin ve bir iki yakın arkadaşımın bebekleriyle katılacağı ufak bir parti yapmayı düşündük. Doğum gününden bir gün önce Eda yine ateşlendi. Önce gribal bir durum sandık ama karın bölgesinde ağrı ve ameliyat izinde şişme olunca yine soluğu hastanede aldık.
Hemen ultrasonla baktılar ve çok şükür, sadece deri altında ufak bir iltihap olduğu ortaya çıktı. İkinci ameliyatı yapan doktorla konuşuldu ve ertesi gün için randevu alındı. Bu haberle nispeten rahat bir uyku çektik fakat ameliyat olma ihtimali göz önünde bulundurularak Emir’in partisini iptal ettik. O günü oğlumla baş başa, sessiz sakin bir şekilde geçirdik. Akşam ise babası ve Defne ile ufak bir pasta kestik. O arada haber geldi.
Eda’nın karnındaki iltihap bir gecede batına kadar çoğalmıştı. Bu durum hepimiz için sürpriz olduysa da Eda’mın hastanede kalmak zorunda olmasına sebep oldu. İlk gün damardan antibiyotik verip iltihabı kurutmaya çalıştılar. İkinci gün de tekrar diren takılmak üzere ufak bir operasyon geçirdi.
Apandisitin olduğu bölgede ufak bir kaçak tespit edildi. Bütün bunların sebebi oymuş. Şimdi bir hafta hastanede kalacak.Tekrar eve dönebilmesi için iltihabın tamamen kurutulmasını bekliyor doktor.
Bu arada Edoşumun keyfi gayet yerinde. Yürüyor, koşturuyor, hatta hepimize laf yetiştiriyor.

Umarım artık tamamen biter bu kabus! Amin.

3 YORUMLAR