Benim el becerim hiç fena değildir. Bu beceri Defne’ye de geçince, evde kendin yap projeleri ve deneyler hiç eksik olmuyor. Neler yapabileceğimizi ara ara ben de araştırıyorum fakat her seferinde malzemeleri alıp etkinlik için hazırlayacak vaktim olmuyor. Öyle durumlarda imdadımıza Pakolino aktivite kutusu yetişiyor. 

Pakolino 3-7 yaş arası çocuklar için hazırlanan bir aktivite kutusu. Her ay farklı bir tema belirleniyor ve o temayla ilgili 3 farklı aktivite hazırlanıyor. Kutunun içinde o aktivite için gerekli olan her şey var, ekstradan almanız gereken hiçbir malzeme yok. O kadar pratik ki! Biz de oturup çocuklarla televizyonun karşısında boş boş vakit geçireceğimize, hep beraber keyifli vakit geçiriyoruz. Mesela bu ayın teması ”Kanatlı Dostlarımız”. Kutumuzdan birbirinden güzel üç tane aktivite ve bir tema dergisi çıktı. Biz heyecanla hepsini hemen yaptık ama isterseniz her hafta bir aktivite de yapabilirsiniz. 

 
İlk paketten kuş yuvası ve yumurtası çıktı. Defne ipleri tutkala iyice bulayıp kuş yuvası şeklini verdikten sonra kurumaya balkona bıraktı. O arada yumurtaları da mor renge boyayıp onları da kurumaya bıraktı. İplerin kuruyup sertleşmesi uzun süreceğinden bir sonraki aktiviteye geçtik yoksa başından ayrılamazdık kurudu mu diye :)   

Bir sonraki paketten kuş yemliği çıktı. Şahsen o kadar sevindim ki, ne zamandır kuşlara yemlik yapmak istiyordum fakat bir türlü fırsat yaratamadım. Görünce neredeyse çığlık atacaktım :) Yemliğin parçalarını bir bir yapıştırırken ben de yardım ettim. Bir tarafını Defne yapıştırdı, diğer tarafını ben.   

İçine koymak için bir karton parçası da vardı, onu da kaymasın diye yemliğin içine yapıştırmayı tercih ettik. Hepsi bittikten sonra onu da kurumak üzere bir kenara koyduk.  

 

Bu arada yemleri asla bana vermedi. Mutlaka kendisi doldurmak istedi. O kadar heyecanlandı ki, gülümseyerek izledim.

 

Son olarak üçüncü paketi açtık. Onun içinden de kendi yapacağı bir kuş kostümünün malzemeleri çıktı. Öyle tatlı hazırlanmış ki, çok ince detaylar vardı. Mesela üç farklı gaga çeşidi vardı. Maskenin ucuna cırtlar yapıştırarak gagaları değiştirebiliyorsunuz keyfinize göre.  

 Yapımı da öyle kolaydı ki, neredeyse bütün kostümü kendi yaptı. Ben sadece maskenin ipini bağladım.   

Ertesi gün kuş yemliği iyice kurumuştu. Hemen bahçeye inip Defne’nin boyuna uygun bir ağaç aradık ki yemleri içine doldurabilsin. Öyle dikkatle yaptı ki, bir tanesini bile dökmemeye çalıştı. Ülke olarak zor zamanlardan geçerken kanatlı dostlarımıza yaptığımız bu ufacık iyilik bile iyi hissettirdi, bunun için ayırca Pakolino’ya teşekkür ederim.   

Kuş yuvasının iplerini kontrol ettiğimizde ise hala tam olarak kurumamıştı. Biraz da kaloriferin üstünde bekletince çabucak kurudu. Paketin içinden yumurtaları süslemek için yeşil ve mavi kalemler de çıktı fakat biz evdeki renki kalemlerle boyamayı tercih ettik. Çok da şirin olmadılar mı? Bir sonraki kutumuzu şimdiden merakla bekliyoruz.

  

Bu arada siz de Pakolino’ya üye olmak isterseniz, bu linkten indirimli olarak üye olabilirsiniz. İster aylık, ister 3 aylık veya 12 aylık üye olabilirsiniz. Seçtiğiniz paket bitince tek e-posta ile üyeliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz.

7 gelişim alanını ve ekrandan uzak aile zamanını destekleyen Pakolino’yu seviyoruz!

HENÜZ YORUM YOK