Bu aralar bizim evde sürekli üç kelime tekrarlanıp duruyor. Popo-pipi-kaka.
Bir de bunun türevleri var, mesela Popilo, pipiloş, kakiş vb. gibi. Bunları söyleyince de kocaman bir kahkaha atıyor Defne ve inanılmaz eğleniyor. Çoğu zaman duymazdan gelmeye çalışsam da bu tavrı karşısında gülmemi zor engelliyorum. Güldüğümü fark ettiği anda iyice cıvıtıyor ve dibine kadar bunu devam ettiriyor.
Aslında yapmam gereken söylediklerimi önemsemiyormuş gibi yapıp duymamazlıktan gelmek ama olmuyor işte. O kadar eğleniyor ki, gülmemek mümkün değil.
Sanırım gittiği kreşte bu kelimeler çok popüler bu ara çünkü birden başladı bunları kullanmaya, bir süre daha da devam edecek gibi görünüyor.

Bu da böyle bir dönem, o eğleniyor, biz de sadece abartırsa müdahale edip bu dönemi atlatmasını bekliyoruz. Bekliyoruz, çünkü olur olmaz yerlerde söyleyebiliyor.

Mesela yaşlı bir akrabanızın yanında ” aaa, anne baak, x amcanın pipisi vaaar, gördün müüüü” şeklinde şeyler yumurtlayabiliyor.

Bu dönem bitince bakalım  bizi neler bekleyecek :)

4 YORUMLAR

  1. mrb. benim kızımda almanyada anaokuluna gitti bir kaç ay.. ve yazıyı okuyunca çok şaşırdım! çünki kızım aynı kelimeleri kullanıyor:-)ordada çok trenddi. ve aynı şekilde çok komik buluyor:-))

    bahar.