Masal gibi bir düğünle evlendiklerinde aklıma hep Lady Diana’ nın cenazesinde başını öne eğmiş, fakat ağlamayan o iki küçük çocuk geldi. Ben de çocuktum ama o kadar net hatırlıyorum ki o sahneyi, çok üzülmüştüm o hallerine.

Sonra çocuklar büyüdü, genç birer adam oldular. Bütün dünyanın çok sevdiği Diana’ nın çocukları oldukları için olsa gerek, onlar da hep çok sevildiler.

Gün geldi William evlendi ve aynı annesi gibi, karısı da çok sevildi. Öyle zarif, öyle hoş  ve saygılı ki, hep olumlu şeyler yazıldı onun hakkında da.

Artık bu çiftin de bir bebeği var. Üstelik amcası Harry’ yi ekarte edip tahta çıkma konusunda üçüncü sıraya yerleşti bile. Bu minik bebeğin hayatında çok değişik tipler var. En başta tahtı bırakmaya niyeti olmayan büyük babanne Elizabeth, sonra bana hep garip gelen dedesi Charles. Bir yanda çok  çılgın amcası Harry ve ondan daha da çılgın olan teyzesi Pippa.

Bakalım bebek kime çekecek, ben de merak ediyorum doğrusu.

Bu arada doğumdan sonra üstüne mavi puantiyeli bir elbise geçirip en sade haliyle aile pozu veren taze anne Kate’ e alkışlar. Bizde olsa o göbek kamufle edilir, iki ton makyaj yapılır ve bebeğe nazar değmesin arka kapıdan kaçırıp görüntü alınması engellenirdi.

Ne diyeyim, bu garip dünyaya hoş geldin royal bebe.
.

HENÜZ YORUM YOK