20130707-144836.jpg Benim iki çocuğum da televizyon/film seyretmeyi sevmiyor. Her ne kadar da bir buçuk yaşındayken Defne tam bir Caillou delisi olsa da, zamanla ilgisi azaldı ve nerdeyse hiç seyretmemeye başladı. Onun yerine internetteki müzik sitelerinden popüler video kliplerini izlemeyi tercih ediyor. Emir ise sadece Wheels on the bus adlı şarkınn yedi bin beş yüz versiyonunu izler ya da bilimum iş makinesi videosu seyreder. Onun dışında hiç sevdiği bir şey yok.

Ben çocukların televizyon seyretmelerine karşı değilim. Yaşlarına uygun programları belli bir süreyi aşmadan izlemelerine hep izin verdim, ne de olsa yarım saat da olsa nefes almam ya da yarım kalan bir işi bitirmem için bazen tek yol bu oluyor ama gel gör ki çocuklar ilgilenmiyor.

Buna rağmen Defne’ yi bugün sinemaya götürmeye karar verdim. Çok sevindi, hemen patlamış mısır ve dondurma alıp alamayacağımızı sordu.
Vizyondaki tek çocuk filmi olan Monster University ‘ye gitmeye karar verdik kankası Kubilay, beş aylık kardeşi Aras ve annesi Çiğdem ile.

Söz verdiğimiz üzere patlamış mısırları alıp oturduk. Salon bomboştu ve çocuklar istediği gibi koşturabildiler. Kubilay baştan sonuna kadar gayet interaktif bir şekilde seyretti filmi.

Aras bebek yüksek sese rağmen mışıl mışıl uyudu. Defne ise mısırlarını bitirene kadar gayet keyifliydi. Fakat sonrasında çok sıkıldı, bir türlü konsantre olamadı, uykusu geldi ve mızmızlanmaya başladı. Sürekli bana kostümlü adamların ne zaman sahneye çıkacağını sorup durdu. Tiyatro gibi bekledi sanırım, halbuki daha önce bir iki defa sinemsya götürmüştüm. Sevemedi gitti.İşin komik tarafı, onlar için gittiğimiz filmi biz Çiğdem’le pür dikkat izledik, tek kelimeyle bayıldık!

Uzun bir süreliğine sinema konusu bizim için kapandı. Bundan sonra tiyatro oyunlarına bakacağım, onlara bayılıyor.

HENÜZ YORUM YOK