Bizim çocuklar ne zamandır Vialand’ a gitmek istiyordu, fakat kış olduğu için ilkbaharı bekleyelim demiştik. Geçtiğimiz hafta tam da oradan blogger daveti gelince, memnuniyetle kabul ettik.

VIALAND TEMAPARK 120.000 metrekarelik alana yayılmış, yeni sezonda yenilenmiş üniteleri ile kocaman bir eğlence parkı.

Girer girmez dikkatimizi çeken kocaman bir roller coaster oldu. İçeride öğrendiğimize göre dünyanın en iyi 4. Roller Coaster’ı imiş “Nefes kesen”. Eskiden olsa kesin binerdim ama artık uzaktan bakmak daha mantıklı geliyor.

Girer girmez çift katlı atlı karınca gözümüze çarptı. Bizim tayfa hemen üst kata koştu ve eğlence başladı.

Rengarenk oyuncak şehir çok sevimli, bizimkiler her kapıda resim çektirdi hemen :)

Bunlar da bizim maymunlar :)

Sihirli Oda’da optik illüzyon yaşıyorsunuz. Aynaların bir köşesinde durunca, diğer köşeden 2 veya 3 kat daha büyük görünebiliyorsunuz. Bizimkiler kalabalık olunca fark hemen belli oldu. Onlar içerideyken çok fark etmediler, fakat çektiğim fotoğrafı görünce çok şaşırdılar. Bu teknik Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde, Gandalf ve Hobbit’lerin sahne çekimlerinde de kullanılmış ve birçok sinema filminde kullanılmaya devam ediyormuş.

İşte karşınızda kocaman Defne..

Bu da tam tersi..

Sıra geldi bizim en çok sevdiğimiz üniteye: Viking. Dünyanın en popüler 4. eğlence treni olan Viking’de botun içinde giderken birden 15 metreden serin sulara daldık. Bol sulu olduğu için yağmurluk giymenizde fayda var. Eğer yağmurluğunuz yoksa, binmeden cüzi bir ücret karşılığında mağazadan temin edebilirsiniz. Biz bunu o kadar çok sevdik ki, ,ki defa bindik. Yağmurluğa rağmen ıslanırsanız çıkışta kocaman kurutma makinelerine girebilirsiniz.

Çok beğendiğimiz iki ünite daha var. İlki Minik Kaşifler.

Burada bir sandalla 160 metrelik bir kanaldan geçerek dünya üzerindeki farklı kültürleri tanıtıyorlar. Çocuklar için gerçekten de çok sevimli bir yer.

İkincisi ise Fatih’in Rüyası.

Burası gerçekten çok etkileyici. Çok gerçekçi robotlarla Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u nasıl fethettiği anlatılıyor. Burayı da iki defa gezdik. Fatih’in Rüyası‘nda 1000 metreküp su ve gerçek boyutta 146 adet insanımsı robot kullanılıyor. Ünite içinde ayrıca 8 adet hareketli dekor, 14 metre uzunlukta ve 9 metre yükseklikte 2 adet gemi, 12 metre uzunlukta suya inen gemi dekoru da mevcut. Müzikleri Can Atilla tarafından bestelenen ünitede Fatih’in konuşmalarını ise Burak Sergen seslendiriyor.

Biz akşama kadar kaldık, içeride ve dışarıda bir sürü Cafe var. Yemek yiyebileceğiniz gibi alışveriş caddesinde alışverişinizi de rahatça yapabileceğiniz bir yer olmuş.

Biz buraya çokça geleceğiz gibi görünüyor.

 

HENÜZ YORUM YOK